YİD Modelli Aydın-Denizli Otoyolu İhalesi YapıldıYİD MODELLİ AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ YAPILDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nce Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilmek üzere geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan (DETAY-1673-1678) 2020/... KİK numaralı Aydın-Denizli Otoyolu Projesi”nin 3996 sayılı Kanun ve bu Kanunun Uygulama Usul ve Esaslarına ilişkin 2011/1807 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde, finansmanı, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı ve sözleşme süresi sonunda Otoyolun her türlü borç ve taahhütlerden ari, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak İdare’ye devredilmesi işleri için 3 Temmuz 2020 tarihinde ihale yapıldı.

DETAY Muhabirinin aldığı bilgilere göre, 3 Temmuz 2020 günü saat 10.30’da Karayolları Genel Müdürlüğü’nde toplanan ihale komisyonuna 5 firma ve/veya iş ortaklığı tekliflerini teslim ettiler. Yapılan ilk değerlendirmenin ardından firmaların mali zarfları huzurlarında açıldı. Aşağıdaki fiyatlardan da anlaşılacağı üzere ihaleye en iyi tekif .......... firması tarafından verildi. Ancak ihalede kesin sonuç önümüzdeki günlerde belli olacaktır.
 
İhaleye verilen teklifler şöyle olmuştur;


İhaleye katılan firmalar ve teklifleri;
DETAY HABER
03.07.2020


Etiketler = Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, YİD Modelli ihale, yapım ihalesi, inşaat işleri, otoyol projesi, Aydın-Denizli Otoyolu İhalesi, teklif veren firmalar, kazanan firma,